Şirketlerin Güleryüzü:İKcılar

Görsel

Aramızda rahmetli Kemal Sunal’ın “Gülen Adam” filmini izlemeyen yoktur. Kitleleri gülmekten kırıp geçiren adam sahne arkasında ne ciddiydi.  Buradan tekrar rahmetle anıyoruz.

Filmi özet şeklinde anlatmak gerekirse;  alt gelir sahibi olan Kemal Sunal’ın hayat hikâyesi, başına gelen sıkıntılar ve her şeye rağmen gülmeye devam eden bir insan…  Başı polisle belaya giriyor, mahkemeye çıkıyor, işinden atılıyor, sevdiği kızın babası vermiyor ve inatla hala yaşıyorum edasıyla o hep gülüyor. Ta ki bir çocuğu doğana kadar ta ki ağlamayan insanların yokluğunu hissedene kadar.

Biz İK’cıların da Kemal Sunal’ın canlandırmış olduğu bir “Gülen Adam” edasına bürünmemiz gerekiyor.  Çalışanlarımızın haklarını savunma yolunda çektiğimiz sıkıntılara hep gülerek karşılık vermeliyiz. Twitter’da gezinirken şu söz gözüme çarptı: “İK ekipleri tüm çalışanların mutlu olmasından sorumludur. İşimiz gülümsemektir ne için para aldığımızı unutmayalım…”. Ne kadar haklı bir yaklaşım değil mi?

Bizler şirketlerde çalışanlarımızın mutluluğu için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Bunun için daima yüzümüz gülmeli ta ki bir çalışanımızın hakkı yenene kadar. İşte o zaman biz İK’cıların ağlama vaktidir.

Reklamlar

2 thoughts on “Şirketlerin Güleryüzü:İKcılar

  1. ysry.k. 09 Ağustos 2012, 12:15 Reply

    Bütün insan kaynakları çalışanın sahip olması gereken şeylerden birisidir güleryüzlü olması ve bence en önemlisi gülümsemesinin yanında sevmeyi bilen,insanı seven ve değer veren kişiler olmalıdır ,candan olmalıdır bu gülümsemelerinde….Yoksa yapmacık gülümsemeler mutlu etmez çalışanları…

    • ikhayatiarpaci 09 Ağustos 2012, 12:19 Reply

      Kesinlikle katılıyorum size. Bende her fırsatta bunu blogumda dile getiriyorum efendim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: