Özgürüm, Eğitim Cep’te !

Günümüz koşullarında şirketleri ayakta tutan ve rekabet avantajı sağlayan en önemli unsurlardan biri bilgidir ve farkı meydana getiren ise eğitilmiş insandır. Bunun farkında olan şirketler artık eğitime ayırdıkları bütçenin ağzını açmaya başladılar. Capital Dergisi ve Monster’in yaptığı bir araştırmada 155 şirketin %51.1’i eğitime 500 bin dolar ve altında bütçe ayırırken %18.1’i ise 500 bin-1 milyon dolar arasında bütçe ayırdıklarını ifade etmişlerdir.

En etkin eğitimler kuruma özgü tasarlanmış eğitimlerdir. Eğitim ve teknolojiyi birleştirerek artık bilgiye kolay erişimi sağlamak mobil eğitim ile mümkün. “Mobil eğitim; kurumların sahada çalışan veya istenilen zaman ve yerde eğitim almasını istediğiniz çalışanlarınıza video, ses, resim ve metinlerle desteklenen eğitimler sunulmasıdır.”. Mobil eğitim sayesinde eğitimde sınırlar kaldırmış ve çalışanlarınıza daha özgür bir ortamda eğitim fırsatı sunmuş oluyorsunuz.

Görsel

Neler Yapabilirsiniz?

Zamandan Tasarruf Edin: Eğitimde mekan sınırlaması olmadan istediğiniz zaman hazır bilgiye ulaşmış olursunuz.

Eğitimi Parçalara Bölün: Uzun süren eğitimler çalışanlarda motivasyon dağınıklığına neden olur. Mobil eğitim sayesinde eğitimlerinizi parçalara bölerek eğitimlerinizi daha sindirilebilir hale getirebilirsiniz.

Takip Edin: Hazırladığınız mobil eğitimin çalışanlarınız tarafından okunup okunmadığını takip edebilirsiniz.  Eğitim sonunda sınavlar ile performans ölçümlenmesi yaparak bunları bir rapor haline getirebilirsiniz. Anketlerle eğitim sonuçlarının çalışanda nasıl etki yarattığını tek bir platformda öğrenebilirsiniz.

Mobil eğitim yaşantımızda bu kadar kolaylık sağlarken işletmelerin bunu göz ardı etmemesi gerekir. Her gün küçük pratik bilgilerle çalışanlarınızın bilgilerini taze tutabilirsiniz. Bir farkınız olmalı ve bunu da eğitilmiş insanlarla sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

One thought on “Özgürüm, Eğitim Cep’te !

  1. […] Y kuşağının konsantrasyon süresinin kısaldığını belirtti. 140 karakterlik ve 5 dakikalık e-öğrenme uygulamaları ile artık eğitimin kısa ve net bir şekilde verilmesi gerektiği üzerinde […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: