İK Gönüllüsü 1 Yaşında !

Bugün benim için en özel anlardan bir tanesi… Samimi duygularla besleyip büyüttüğüm blogum 1. yaşına girdi. İyi ki 1 sene önce bugün yazmaya başlamışım, iyi ki doğdun İK Gönüllüsü. 🙂

Bu güzel günlere nasıl geldim ondan bahsetmek istiyorum. Üniversite son sınıftayım ve hala geleceğe dair ne yapacağım hakkında bir bilgim yoktu. Sosyal medya benim için sadece arkadaşlarla iletişim kurduğum, oyun oynayıp vakit geçirdiğim bir mecradan ibaretti. Bir gün değerli İK Blogger’ı Gökhan Yılmaz ile tanışma fırsatı buldum ve bana blogun kariyer için ne kadar faydalı bir araç olduğundan bahsetti. Kulağa çok hoş geliyordu ve araştırmak için can atıyordum. Çeşitli blogları inceledim; gördüm ki “özgün blog” yazan herkesin belli bir noktaya geldiğini ve kariyerinde en başarılı dönemi yaşadığını fark ettim. Anlatacak tek şeyim vardı; staj tecrübem… İK’ya dair bir bilgi birikimimin olmamasını gözümde hiç büyütmedim, oturdum ve yazdım. Bu zamana kadar blog açmak için fikir isteyen bir sürü takipçim oldu. Hepsine de elimden geldiğince destek olmaya çalıştım ama hep “yapamam endişesi” taşıdıkları için ilk adımı bile atmaya cesaret edemediler. Eğer aklında yazmak varsa hangi alanda ve kime hitap edeceğini belirleyerek endişelerini bir köşeye bırak ve başla. Korkuların hep geri adım atmana neden olur.

Bir, iki, üç yazı derken yazmaya alıştım. Yazdıkça araştırıyor ve yeni bir şeyler öğrenmeye başlıyordum. Aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen artık İK camiasında tanılır biri oldum. Yenibiriş Dergisinde İK’cıların gelişimlerine yatırım konusunda en güncel İK blogları arasında yer aldım. İK alanında birçok uzmanın tecrübelerini paylaşmış olduğu cvyolla.com sayfasının Uzman Görüşü alanında yazılarım paylaşılmaya başlandı. Blog sayesinde iki büyük İK zirvesine (PERYÖN ve MCT tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi) katılma fırsatı yakaladım. Hele bunu öğrenciyken tatma fırsatı bulduğunuzda böyle zirveler bir velinimettir. İş ve kariyer dergilerinin kapaklarındaki insanların tecrübelerini canlı canlı dinler, kurulan onlarca standı gezer ve İK’ya dair bir sürü uygulamadan haberdar olursunuz.

Vee mezun oldum, bir yandan iş ilanlarına başvuru yapıyorum. Bir gün mülakata çağrıldım ve mülakat sırasında İK’cının ekranında blogum vardı. Blogum özgeçmişimdi; hakkımdaki bütün gelişmelerin, çalışmaların, kişisel gelişimimin en somut örneğiydi. Benim için hep anahtar vazifesi gördü; sadece birazcık kapıyı zorlamam gerekiyordu.

Kısacası yolculuğumdan sizleri de haberdar etmek istedim. Zaten birçok takipçim hakkımdaki gelişmeleri en az benim kadar takip ediyor ve sevincime ortak oluyor. O yüzden blogumu takip eden siz değerli okuyucularıma çok teşekkür ederim. Ben kendimi anlatmayı pek beceremem bir bakalım takipçilerim neden İK Gönüllüsünü takip ediyor. 🙂

Görsel

Reklamlar

5 thoughts on “İK Gönüllüsü 1 Yaşında !

 1. Zeynep Sena Yener 22 Haziran 2013, 06:29 Reply

  Tebrik ederim canım arkadaşım , başarılarının devamını dilerimm 🙂 Darısı başıma demek istiyorumm 😀

  • hayatiarpaci 22 Haziran 2013, 06:31 Reply

   Teşekkür ederim kardeşim. Sen yazmak iste her türlü desteği iste benden 🙂

 2. Zeynep Sena Yener 22 Haziran 2013, 07:35 Reply

  Teşekkür ederimmm 🙂 Sevindirik oldumm şimdiii 🙂

 3. Gökhan Yılmaz 22 Haziran 2013, 08:30 Reply

  Değerli dostum

  Merhaba

  1 senelik zaman zarfında hayatındaki tüm değişikleri benimle de paylaştın.Sosyal medya sayesinde güzel bir dostluk inşaa ettik.Güzel sohbetlere ve düşüncelere imza attık.Bugün geldiğin noktada iyi bir başlangıç yaptın.

  Yazında benden de söz etmen beni onare etti.Çok teşekkür ederim.Başarıların ve hayatın bir yerinde ufacıkta olsa bir katkım olduysa ne mutlu bana.

  Aynı tempoyla daha iyi yerlere gelmen dileğiyle bu güzel ve anlamlı gününü kutlarım.

  Nice paylaşımlarla dolu günlere aylara

  Sevgi ve selamlar

 4. sadettinmutlu 28 Haziran 2013, 19:58 Reply

  Blogunuzu takip ediyorum,Başırlarınızın devamını diliyorum,
  sadettin mutlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: